MENÜ

Telefon:

+90 216 610 03 10

Adres:

Ümraniye / İSTANBUL

Dİkey Transfer PompasIMAKİNENİN ÖZELLİKLERİ


Dikey Transfer Pompası likit ve yoğun ürünlerin özellikle alçak pişirme kazanları, hareketli mixer kazanları ve varillerden kolay bir şekilde transferi için dizayn edilmiştir.

Pompa üzerinde bulunan pnömatik switch ile yukarı kaldırılır.Hareketli mixer tankı pompanın altına yerleştirilir. Daha sonra tekrar pompa kazanının içine dalacak şekilde aşağı konuma getirilir. Üzerinde bulunan Start düğmesi ile çalıştırılır.

Pompanın mal ile temas eden yüzeyleri 316 L kalite paslanmaz malzemeden imal edilmiştir. Diğer kısımlar ise paslanmaz malzeme ve alüminyum malzemeden imal edilmiştir.

Pompa, müşterinin dolum makinesi hunisinde veya ürünü transfer etmek istediği bölümde bulunan seviye tespit sistemi sayesinde hunide bulunan malin seviyesine göre otomatik olarak çalışır veya durur.

Dikey Transfer Pompalarımızda iki tür pompamız mevcuttur. Bir Pompamızın Kapasitesi ürünün viskositesine göre maximum hızda 1800- 2200 litre/saat, diğer dikey pompamız ise yine ürünün viskositesine göre 800 - 1200 litre / saattir.

Pompa 4 adet tekerlek üzerinde bulunur. Bu sayede kolay bir şekilde hareket ettirilebilir.

Pompanın çalışması için 6 atü – 500 litre /dakika basınçlı hava gereklidir.


transfer pompasI TP-2

MAKİNENİN ÖZELLİKLERİ


Transfer Pompası Elektrikli ve pnömatiktir. 1.5 KW motor ve önünde aynamoruti redüktör vardır. Pompa 102 serisi transfer pompası iki piston sistemi ile malı emer ve basınçla geçerek malı istenilen yere pompalar. Pompa Kapasitesi minumum 3 ton maximum 3.5 ton kapasitelidir. Malzemenin değdiği tüm yer 316 Krom malzemeden yapılmıştır. Vana sistemi Festo marka pnömatik sistem ile hareket eder. Makineyi söküp takmak kolaydır, kelepçeler ile sökülür – takılır. 4 Adet tekerleklidir.